Здати на права категорії А і А1, з відкритою категорією В

Посвідчення водія категорії В є найпоширенішою категорією водійських прав. Дана категорія дозволяє управляти легковими автомобілями загальною масою 3.5 тонни і з кількістю пасажирських місць до 8. Легкові автомобілі все більше і більше заполоняють дороги міст, утворюючи пробки і ускладнюючи, сповільнюючи пересування. Відкриття категорії А – вихід з ситуації, що склалася. Законодавство України спрощує відкриття молодшої категорії, якщо є старша, з умовою підтвердженого стажу водіння більш 1го року. У даній статті ми поговоримо про різницю мотоциклетних категорій, і про те як відкрити категорію А або А1, при наявності старшої категорії.

Різниця категорій А та А1

Щоб зрозуміти, як отримати права категорії А чи А1 при наявності В, спочатку потрібно розібратися, яка саме з двох існуючих мотоциклетних категорії вам підійде краще.

До 2013го року існувала тільки категорія А, що дозволяє управляти 2х колісними транспортними засобами – мотоциклами. На всі малопотужні ТЗ (мопеди, скутери, моторолери) водійське посвідчення не було потрібно. Але в зв’язку зі збільшенням таких засобів пересування на дорогах загального користування в 2013му році з’явилися права категорії А1.

На чому можна їздити з категорією А? У чому відмінність від категорії А1?

– з категорією А1 дозволяється керування мопедами, моторолерами, скутерами з об’ємом двигуна до 50 куб см, або потужністю електродвигуна до 4 кВт;

– категорія А має на увазі управління двоколісними ТЗ, мотоциклами, також мопедами, скутерами і моторолерами, якщо їх об’єм двигуна перевищує 50 кубічним сантиметрів, а потужність електромотора вище 4 кВт.

Курси водіння на мотоциклі доступні для всіх бажаючих з 16-ти років. Є одне виключення, навіть при наявності відкритої категорії А, мотоциклом з двигуном від 350 см3 дозволено керувати тільки з 18-ти років.

Відкриття категорії А, якщо є Б

Розібравшись з існуючими мотоциклетними категоріями можна сміливо переходити до нашої основної теми. Власникам старшої категорії В (Б), при бажанні відкрити одну з молодших категорій, при наявності стажу від 1го року, здавати вдруге теорію не потрібно! Складання іспиту в сервісному центрі МВС полягає тільки в здачі практичної частини. Для відкриття молодшої категорії необхідно зробити наступне:

– зібрати пакет документів, пройти медкомісію;

– звернутися в СЦ МВС (сервісний центр МВС) для допуску до іспиту;

– підготуватися до практичного іспиту, шляхом відвідування автошколи і докатки необхідної кількості годин.

Автошкола «Антарес» в місті Павлоград надає можливість докатки і відкриття молодшої категорії по найприйнятнішим цінам. Перейшовши за цим посиланням, ви дізнаєтеся скільки коштує здати на права на мотоцикл і зможете ознайомитися з усіма послугами нашої автошколи.

Чи потрібно здавати теорію на категорії А, якщо є категорія Б, ми дізналися, а як йдуть справи з практикою?

Здача практичного іспиту в сервісному центрі МВС на молодшу категорію

Як зазначалося вище, здача практичної частини обов’язкова. Після докатки необхідної кількості годин в автошколі з інструктором, ви отримуєте відповідний документ, допуск до іспиту в СЦ МВС. І після цього, якщо підтверджений стаж на старшій категорії більше 1го року, здаєте практичну частину безпосередньо в сервісному центрі.

Деякі чинять інакше. Відкривають відразу 2 категорії, що не заборонено законом.

Одночасне відкриття двох категорій

Наприклад, одночасне відкриття категорії В (Б) і категорії А1 в Україні, не забороняється, а місцями навіть заохочується. У таких випадках навчання відбувається наступним чином. Під час навчання автошкола проводить лекційні заняття по старшій категорії, а практику – відразу для двох. В такому випадку учень повинен розуміти, що часу, витраченого в автошколі, буде більше, ніж при відкритті однієї категорії, і поставитися до цього необхідно з повною серйозністю.

Що стосується екзаменаційної частини в СЦ МВС – там проходить все за такою ж схемою. Теорію ви здаєте 1 раз по старшій категорії, після чого приступаєте до двох практичних іспитів на відповідних видах транспорту.

Автошкола «Антарес» в місті Павлоград запрошує всіх бажаючих навчитися водінню на будь-якому виді транспорту. Наша школа водіння має акредитацію на всі види категорій. Також, при наявності категорії В, у нас ви зможете навчитися на права категорії А, за цінами, що радують око. Набір в нові групи проходить регулярно! Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх