Посвідчення водія категорії С

Водіння вантажного автомобіля є відмінним способом заробітку. Така робота не буде простою, але в більшості випадків праця окупається сповна. Права категорії С, С1, С1Е і СЕ дають право на управління певним різновидом вантажного автомобіля. Здати на права такої категорії можна в сервісному центрі МВС після проходження навчання в акредитованій автошколі. У даній статті ми поговоримо про кожну вантажну категорію, дізнаємося кому, як і за яких умов можна отримати водійське посвідчення на вантажний автомобіль.

Категорія С, права України

Дана категорія прав дає можливість управляти звичайною вантажівкою або самоскидом масою від 7.5 тонн. Тобто, вводячи в пошук запит: «Категорія С, максимальна маса», відповідь ви не отримаєте, тому що правила дорожнього руху (ПДР) не регламентують максимальну масу автомобіля, що підпадає під категорію С.

Така ж ситуація і з максимальною кількістю пасажирів. У ПДР немає чіткого пояснення, скільки пасажирів можна перевозити на тій чи іншій вантажівці. Єдине, що можна сказати з упевненістю, пасажирів не повинно бути більше, ніж того дозволяє технічні характеристики автомобіля.

Умови отримання прав, категорія С:

– досягнення 18-ти річного віку;

– відсутність медичних протипоказань та отримання медичної довідки;

– навчання в автошколі;

– успішна здача іспиту, що складається з теорії та практики, в сервісному центрі МВС.

Отримати якісне навчання можна в автошколі «Антарес» міста Павлоград. Цікаво дізнатися, скільки коштує навчання на категорію С, пропонуємо пройти по посиланню. По ньому можна ознайомитися як з цінами наших курсів водіння, так і з усім переліком послуг, що надаються.

Категорія С1

Продовжуючи говорити про вантажні категорії водіння потрібно спочатку відповісти на одне цікаве для багатьох питання: «Чи можна керувати легковим автомобілем з категорією С?» Відповідь однозначна – ні! Для кожного виду автомобілів спеціально передбачена своя категорія водіння. Наприклад, навіть для вантажівок загальною масою від 3.5 до 7.5 тонн передбачена окрема категорія С1, про яку ми поговори далі.

Дана категорія практично нічим не відрізняється від старшої категорії С. Головна відмінність – це маса автомобіля. Якщо в категорії С дозволяється управляти вантажівками тільки ВІД 7.5 тонн. То категорія С1 являє собою якийсь проміжок між категоріями В і С. Отримати таку позначку в посвідченні водія можна після проходження курсів на категорію С1 і успішного складання іспиту в СЦ МВС.

Транспорт який підпадає під категорію С1:

– найчастіше це вантажні автомобілі, що працюють на доставці з магазинів побутової техніки;

– автомобілі, що перевозять бригади робітників, аварійних служб, солдатів;

– вантажівки, що перевозять продукти харчування.

Категорія С1Е

Категорія водійських прав, Україна, на яку потрібно навчання водінню з причепом. Особливість цієї категорії полягає в тому, що вона дозволяє управляти зчіпкою вантажівка (від 3.5 до 7.5 тонн) і причіп (вище 750 кг). Отримати посвідчення категорії С1Е можна тільки з 19-ти років, при наявності підтвердженого стажу на старшій категорії від 1го року (категорія С).

Єдине обмеження в цій категорії – загальна маса зчеплення не повинна перевищувати 12 тонн. Для тих, кому потрібно сісти за кермо зчіпки вантажівка-причіп масою вище 12 тонн, потрібно відкривати категорію СЕ, про яку ми поговоримо далі.

Категорія СЕ

Найгабаритніша і найбільш важка водійська категорія. Пдр, категорію СЕ описує наступним чином: дозволяється керування вантажним транспортним засобом масою від 7.5 тонн в зчепленні з габаритним причепом масою від 750 кг. Навчання на категорію СЕ можна пройти також з 19-ти років при наявності підтвердженого стажу водіння на старшу категорію від 1го року (категорія С).

Простіше кажучи, дана категорія вам знадобиться в тому випадку, якщо ви збираєтеся працювати далекобійником і перевозити важкі вантажі. Автошкола «Антарес» в місті Павлоград запрошує на навчання будь-яким водійським категоріям. Також, читайте інші статті нашого блогу, де багато корисної інформації, як для початківців водіїв, так і для водіїв зі стажем. Записуйтеся в нові групи, наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх