Посвідчення водія категорії B (Б)

Отримати права категорії В (Б) – означає стати членом багатомільйонної сім’ї автомобілістів. Легковий автомобіль, в розумінні звичайної людини, це звичайний седан або хетчбек. Але за правилами дорожнього руху визначення легкового автомобіля трохи інше. Категорія В (Б) є найчисельнішою категорією і в цій статті ми розберемо чому. Також дізнаємося і поговоримо про інші легкові категорії.

Категорії прав, Україна: легкові категорії

Як уже писалося вище, за правилами дорожнього руху легковий автомобіль, який підпадає під категорію В (Б), описується за чіткими технічними параметрами:

– автомобіль із загальною масою до 3.5 тонн, це також стосується автомобіля в зчепленні з малогабаритним причепом (до 750 кг);

– максимальна кількість пасажирських місць – 8.

З цього можна зробити висновок, що під визначення легковий автомобіль можуть підійти мікроавтобуси та невеликі вантажні авто по типу автомобіля «Газель». Тому дана категорія з водіння є найпопулярнішою на просторах нашої країни.

Відкрити категорію В (Б) можна по досягненню 18-ти років, попередньо пройшовши навчання на права категорії В (Б), в будь-якій акредитованій автошколі, наприклад, такій як автошкола «Антарес» в місті Павлоград. Перейшовши за посиланням, можна ознайомитися з вартістю курсів водіння, дізнатися про всі послуги, що надаються.

Після відвідин автошколи, для отримання прав необхідна успішна здача теоретичного і практичного іспиту в сервісному центрі МВС. Тільки після цього ви зможете стати повноправним учасником дорожнього руху.

Крім традиційної легковий категорії В (Б) з 2013-го року існує категорія В1, про яку будемо говорити далі. А для машин з причепами масою від 750 кг знадобиться категорія ВЕ.

Категорія В1

Збільшення різних видів транспортних засобів на дорогах, призвело і до збільшення категорії водійських прав. Так, починаючи з 2013го року, для управління квадроциклами і трициклами також доводиться отримувати водійське посвідчення.

Вище, ми вже ознайомилися з категорією В (Б) і до скількох тонн можна керувати автомобілем в цій категорії. Що стосується підкатегорії В1, то там все набагато легше, причому у всіх сенсах:

– дозволяється керувати квадроциклами, трициклами вагою до 400 кг;

– відкривати цю категорію можна з 18-ти років;

– власникам категорії В (Б), забороняється керувати ТЗ, які підпадають під категорію В1, і навпаки;

– тим, хто отримував права на машину до 2013го року, при наявності відкритої категорії В, при заміні посвідчення старого зразка на нове, категорія В1 проставляється автоматично.

Категорія ВЕ

Як може здатися, в їзді з причепом немає нічого складного. Але це зовсім не так. Категорія ВЕ існує не просто так. Керувати легковим автомобілем з великогабаритним причепом (маса вище 750 кг) набагато складніше, ніж здається.

Дана категорія дозволяє управляти зчіпкою автомобіль-причіп масою вище 3.5 тонн. В автошколах навчають маневруванню на дорогах, правильному входженню в повороти, почуттю габаритів автомобіля, правильно гальмувати і тримати швидкість.

Категорія ВЕ відкривається тільки з 19-ти років, при наявності підтвердженого стажу водіння від 1го року. При цьому, деякі задаються питанням, скільки коштує купити права категорії В (Б), ВЕ або скільки коштує здати на права? Відповідь однозначна, не скільки! Права категорії В (Б), вартість навчання вказана вище за статтею. Купівля водійського посвідчення незаконна! Отримати водійські права можна тільки після успішного закінчення автошколи, і подальшої здачі іспиту в сервісному центру МВС. По іншому ніяк.

Автошкола «Антарес» в місті Павлоград запрошує всіх бажаючих на навчання. У нас ви зможете відкрити будь-яку цікаву для вас категорію. Якщо у вас вже є категорія В, а вам потрібна мотоциклетна категорія, рекомендуємо ознайомитися зі статтею «Отримати права категорії А і А1 при наявності В» за посиланням. Ця і багато інших опцій є у нас в автошколі. Набір в нові групи проходить на регулярній основі. Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх