Посвідчення водія категорії А

Що таке категорія А і А1? Дані водійські категорії є найбільш «легкими» категоріями, якщо порівнювати з іншими по загальній масі. Мотоцикли, мопеди, скутери та моторолери – категорія А і А1 охоплює всі двоколісні транспортні засоби. Але в чому ж відрізняються мотоциклетні категорії один від одного? Відповімо на всі питання в даній статті.

Навчання їзди на мотоциклі

Як вже стає зрозуміло з вступу – категорія А і А1 є тільки мотоциклетними категоріями. Всі водійські категорії можуть відрізнятися один від одного за кількома ознаками:

– загальною масою;

– максимальною кількістю пасажирських місць;

– потужністю транспортного засобу.

Права категорії А відрізняються від прав на категорію А1 саме потужністю агрегатів. Детальніше про відмінності поговоримо в наступних розділах статті.

Курси водіння на мотоциклі включають в себе 2 етапи навчання: теоретичні заняття і практика. Автошкола «Антарес» в місті Павлоград гарантує навчання їзді на будь-якому транспортному засобі на високому рівні. Автошкола акредитована на всі види категорій. У нас ви зможете пройти необхідну кількість уроків водіння мотоцикла для успішної здачі іспиту в сервісному центрі МВС.

Інформація для ознайомлення: Скільки коштує здати на права категорії А.

В автошколу для навчання на мотоциклетну категорію допускаються при виконанні ряду умов:

– на момент отримання прав повинно бути 16 років;

– не мати протипоказань по здоров’ю, підтвердити це спеціальної меддовідкою.

– відвідати психіатра і нарколога, отримати відповідні сертифікати.

При дотриманні всіх умов можна сміливо вступати в автошколу!

Категорія А1

Прийшов час поговорити про різницю між двома мотоциклетними категоріями. Права А1 – це водійське посвідчення, яке видається з 16-ти років, для легального управління мотоциклами, мопедами, скутерами, моторолерами та іншими двоколісними транспортними засобами з об’ємом двигунами до 50 кубічних сантиметрів або потужністю електродвигуна до 4 кВт.

Права на мопед стали видавати з 2013го року. Це було пов’язано, в першу чергу, з різким збільшенням малопотужних двоколісних ТЗ на дорогах загального користування. До того ж, найчастіше управляли такими ТЗ діти або підлітки. І щоб якось регламентувати і узаконити мопеди, скутери та інше, Кабінетом Міністрів в 2013м році була введена категорія А1.

Категорія А

Основна мотоциклетна категорія – це категорія А. Тут все просто – дозволяється керувати всіма двоколісними ТЗ з об’ємом двигуна від 50 куб. см або потужністю електричного двигуна від 4 кВт.

Єдиний нюанс, навіть при наявності відкритої категорії А, потужним спортивним мотоциклом з двигуном від 350 куб. см дозволяється керувати тільки з 18-ти років.

Підсумки

Підводячи підсумки і відповідаючи на питання: мотоцикл – це яка категорія? Можна сказати наступне, це може бути як категорія А так і А1. Потрібно дивитися не на зовнішній вигляд ТЗ, а на його технічні характеристики. Тому, тим, хто хоче кататися на ВСІХ двоколісних транспортних засобах, рекомендується відкривати одночасно обидві мотоциклетні категорії!

У цьому вам з радістю допоможе автошкола «Антарес» міста Павлоград. Також читайте інші статті нашого блогу, записуйтеся в нові групи, ми чекаємо саме на тебе! Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх